Przesłanie pliku weryfikacyjnego za pomocą Total Commander

Poniższy opis przedstawia proces przesłania specjalnego pliku na serwer FTP celem weryfikacji praw do domeny dla której będzie wystawiony certyfikat SSL.


 1. W głównym oknie programu Total Commander wybierz z menu Sieć pozycję FTP Połączenia...

  Total commander

 2. W poniższym oknie kliknij w przycisk Nowe połączenie... aby podać parametry serwera FTP.

  Połącz z serwerem FTP

 3. W poniższym oknie w polu Sesja podaj nazwę, która pozwoli poźniej zidentyfikować te połączenie. W polu Nazwa hosta podaj adres serwera z którym chcemy nawiązać połączenie, np. ftp.moja-domena.pl. Włącz parametr SSL/TLS, aby zalogować się poprzez protokół FTPS do serwera używając bezpiecznego, szyfrowanego połączenia, które uniemożliwia przechwycenie danych do logowania.

  UWAGA! Jeżeli Twój serwer nie obsługuje protokołu FTPS (FTP over SSL) możesz narazić się na przechwycenie i utratę danych dostępowych do swojego serwera. Poproś swojego administratora aby włączył obsługę protokołu FTPS na serwerze.
  Następnie uzupełnij pole Użytkownik, które zostało przydzielone bądź samodzielnie zdefiniowane podczas zakładania konta FTP lub przez administratora systemu oraz hasło. Dodatkowo włącz Użyj trybu pasywnego do transferu i potwierdź przyciskiem OK.

  FTP: Szczegóły połączenia

 4. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Połącz aby nawiązać połączenie z serwerem FTP.

  Połącz z serwerem FTP

 5. Aby przesłać plik na serwer należy w lewym oknie Total Commandera przejść do katalogu Pobrane na lokalnym dysku komputera. Następnie zaznacz plik weryfikacyjny pobrany z Panelu Klienta Gigaone i wciśnij klawisz F5.

  Total Commander - okno główne

 6. W następnym kroku pojawi się okno, które należy potwierdzić przyciskiem OK.

  Wysyłanie

 7. Plik weryfikacyjny pojawi się na zdalnym sewerze. Zaczekaj na automatyczną weryfikację pliku przez system wystawcy lub ponów ręczną weryfikację przyciskiem Sprawdź teraz z głównej strony Panelu Klienta.

  Total Commander - kopiowanie pliku


Przydatne linki