Przesłanie pliku weryfikacyjnego przez WinSCP w systemie Windows

Poniższy opis przedstawia proces przesłania specjalnego pliku na serwer celem weryfikacji praw do domeny dla której będzie wystawiony certyfikat SSL. W poniższym przykładzie użyjemy protokołu SFTP, który do komunikacji używa serwera SSH.


 1. W głównym oknie w polu Host name podaj nazwę swojego serwera, np. moja-domena.pl. Następnie w polu User name podaj nazwę użytkownika, które zostało samodzielnie utworzone, bądź przydzielone przez administratora systemu. W polu Password podaj hasło do konta.

  Login WinSCP

 2. Jeżeli łączysz się po raz pierwszy do serwera za pomocą aplikacji WinSCP pojawi się ostrzeżenie informujące, że aplikacja "nie zna" Twojego serwera i czy na pewno łączysz się z właściwym serwerem. Potwierdź przyciskiem Yes. Przy kolejnych połączeniach do serwera aplikacja będzie pamiętała i "znała" Twój serwer, a ostrzeżenie nie wyświetli się.

  WinSCP Warning

 3. W lewym panelu przejdź do katalogu Pobrane (Downloads). Następnie zaznacz plik weryfikacyjny pobrany z Panelu Klienta Gigaone i wciśnij klawisz F5.

  Downloads WinSCPSCP

 4. W następnym kroku pojawi się okno, które należy potwierdzić przyciskiem OK.

  Upload

 5. Plik weryfikacyjny pojawi się na zdalnym serwerze. Zaczekaj na automatyczną weryfikację pliku przez system wystawcy lub ponów ręczną weryfikację przyciskiem Sprawdź teraz z głównej strony Panelu Klienta.

  Upload
Przydatne linki